W ciągu renowacji domku na działce zleciałem z dachu w wyniku czego uszkodziłem nogę. Na nieszczęście musiałem pojechać na pogotowie i domyślałem się, że będzie mnie czekać noszenie gipsu. Następnie po półtorej miesiąca, jak pozwolono mi chodzić po zdjęciu gipsu wyszło na jaw, iż wciąż boli mnie staw kolanowy. Doktór zakomunikował, iż schorzenie było poważne, więc prawdopodobnie korzystna będzie rehabilitacja.

Zdecydowałem takową usługę wykorzystać i poszedłem na kurację organizowaną przez szpital w mej miejscowości. Już po tygodniu poczułem faktyczną ulgę, jednak terapeuta uznał, iż terapie nie do końca uregulują komplikacje związane z spacerowaniem. Ważne może być ażeby podczas, gdy bywam poza domem oraz przechadzam się mieć usztywnioną kończynę. Najlepszym założeniem wydaje się usztywnienie stawu z zastosowaniem ortezy. Nie miałem pojęcia co to jest orteza, natomiast terapeuta wyklarował mojej osobie, że jest to charakterystyczna ortopedyczna proteza, jaka stabilizuje staw kolanowy. Może zastąpić opatrunek gipsowy jeżeliby dochodziłoby do zwichnięcia kolana a przez to pomaga wrócić do zdrowia. Terapeuta wspomniał, że ów wyrób można kupić w sklepie medycznym.

Znalazłem dobry sklep ze sprzętem medycznym

Pragnąłem względnie najprędzej kupić ortezę. Byłem pewien, iż takie wyjście pomoże mi żeby wrócić do kompletnej sprawności. Nie wiedziałem, w jakim miejscu szukać sklepu ze sprzętem medycznym. Potrzebowałbym, ażeby sklep medyczny był położony w Krakowie, nieopodal mojego osiedla, dlatego napisałem w Google frazę sklep ortopedyczny kraków. Przyuważyłem polecany przez dużą liczbę internautów sklep medyczny Zdrowie. Zawołałem współmałżonkę ażeby moją osobę dotransportowała do niego, jako że wciąż miałem trudności z kierowaniem samochodem. W sklepie poradzono mojej osobie odpowiednią ortezę oraz zaprezentowano jakim sposobem ją wykorzystywać. Co więcej otrzymałem bonifikatę na jej nabycie. Sprzedawcy stali się nadzwyczaj uczynni, oferowali mi rad i cechowali się kompetentną znajomością tematu.

Błyskawiczna rehabilitacja stawu kolanowego

Postanowiłem, że powinienem wykorzystywać stabilizator kończyny na dzień więc od razu zobaczyłem progres. Zaledwie po 2 tygodniach ucisk okazał się w dużej mierze mniejszy. Na terapii robiłem niezmiernie spory progres. Finalnie po dwóch miesiącach zrealizowałem kurację rehabilitacyjną i co więcej przestałem wkładać ortezę. Noga kapitalnie się odbudowała. Mogłem spacerować, poruszać się pojazdem oraz tańczyć. Cieszę się, że zakupiłem ortezę w sklepie medycznym w Krakowie, gdyby nie to nie odzyskałbym całkowitej aktywności.

Categories: Blog

Comments are closed.