Każdy lubi czasem zjeść na mieście – miłośnikom włoskich klimatów proponujemy pizzeria sosnowiec. Miejsce to zbiera same doskonałe oceny. Dlaczego? Na pewno podstawowym powodem jest doskonały smak serwowanych tam posiłków. W duecie z czarującym klimatem, zyskuje miano miejsca lubianego i polecanego. Sporym walorem, są także przekonujące ceny i bardzo dobra jakość potraw. Pojawia się pytanie – które danie jest najpopularniejsze? Jest to oczywiście pizza. Od dłuższego czasu gości na polskich stołach, gwarantując nam odrobinę egzotyki prosto z Neapolu.
Jak powstał ten kulinarny fenomen? Otóż, zacznijmy od nazwy – termin pizza pochodzi od łacińskiego picea. Czyli, po prostu „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najbardziej znaną wersją tego dania, jest oczywiście „Margherita”. Jej nazwa pochodzi od Małgorzaty Sabaudzkiej, dawnej królowej Włoch.

przygotowanie pizzy
Opowieść głosi, że na jej cześć powstała pierwsza współczesna pizza. Podstawowymi składnikami, było ciasto, bazylia, ser mozarella i pomidory. Ta niezwykle patriotyczna kolorystyka uwiodła Włochów. Ale zapewne każdy z koneserów kulinariów wie, że określenie „pizza” znane było już w XIX wieku. Jednak w owym czasie oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A prymitywna jej wersja, czyli placek z ziołami i oliwą, znany był znacznie wcześniej.
Obecnie serwowanych jest o wiele więcej jej typów. Na przykład pizza sycylijska czy Calzone. Ludzie na całym świecie kochają tą potrawę tak bardzo, że 9 lutego świętują Dzień Pizzy. I mimo faktu, że nie jest ona ciężka w przyrządzeniu, większość z nas delektuje się nią w przeróżnej maści lokalach. Statystyki pokazują, że typowy mieszkaniec USA wybiera włoski przysmak aż 30 razy do roku! By poczuć się jak w Neapolu wybór jest prosty. Jest to pizzeria sosnowiec. Spróbujemy tam nie tylko pizzy, ale również innych, pysznych potraw.
uboga pizza
Po przeczytaniu tego artykułu zapraszamy na stronę internetową pizzerii http://www.torinoszczecin.pl. Będziemy mogli znaleźć w tym miejscu wyśmienite pizze, jakie będziecie mogli zamówić prosto do domu.

Categories: Blog

Comments are closed.