Korki od wina są niepozornym akcesorium, które zwykle nie mają dla nas znaczenia. Świetnie sprawdzają się jako szczelna zatyczka do trunków. Jednak czy po wyjęciu nadają się do ponownego wykorzystania? Otóż okazuje się, że tak. Zwykła korkowa zatyczka może posłużyć do wykonania przepięknych i oryginalnych dekoracji.
kolka

Jak pozyskuje się korek?

Historia korka jest bardzo długa, ponieważ już w starożytności doceniano właściwości tego surowca. Korek pozyskiwany jest z grubej kory długowiecznego dębu korkowego, którą zrywa się co ok. 9 lat. Obecnie największym skupiskiem drzew korkowych poszczycić się może Portugalia. Dęby są niezwykłe, ponieważ nie dość, że wyglądają majestatycznie, to w dodatku żyją nawet 200 lat! Po procesie obróbki wytwarza się mnóstwo artykułów z korka. Wśród nich są np.: tablice korkowe, akcesoria dekoracyjne, korek samoprzylepny, galanteria, korek ścienny oraz korki (zatyczki) do wina.

Czy korek od wina może być przydatny?

Jak najbardziej jest przydatny. Większa ilość korków od wina może nam posłużyć do wykonania przepięknych dekoracji, które z pewnością przyciągną uwagę niejednego gościa. Pomysłów na wykorzystanie korków od wina jest bardzo wiele. Poniżej przedstawimy kilka ciekawych inspiracji.

Niebanalne pomysły na ponowne wykorzystanie korka

W celu wykonania oryginalnych dekoracji będziemy potrzebowali większej ilości korków od wina. Oto kilka pomysłów na ich ciekawe spożytkowanie:

  • mini doniczka na mini kwiaty – wystarczy z jednej strony wydrążyć nieco środek korka,
  • własna tablica korkowa – ramka wyłożona korkami przyklejonymi w pozycji poziomej,
  • podstawka pod winietki – wystarczy naciąć leżący korek wzdłuż i umieścić tam winietkę,
  • oryginalny domek dla ptaków – korki przecina się wzdłuż i obkleja się nimi ściany domku,
  • etykietki do roślin – na korku zapisujemy nazwę danej rośliny, a następnie wbijamy patyczek w korek i umieszczamy go obok rośliny,
  • korkowa ściana w domowym minibarze – wspaniała dekoracja ściany wykonana z przyklejonych korków, ułożonych w dowolnym szyku.

cork
Uruchamiając swoją wyobraźnię, możemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Większą ilość korków oraz innych akcesoriów z surowca można zakupić na stronie: https://korkrollen.de/.
Dekoracje wykonane z korka pozostaną z nami na bardzo długi czas. Trwałość, która jest jedną z głównych cech korka, ma tutaj kluczowe znaczenie. Dlatego, jeśli chcemy ożywić nasze wnętrze, stwórzmy samodzielnie oryginalną dekorację.

Categories: Blog

Comments are closed.