Dobór najlepszego miejsca przeżycie pamiętnych chwil dla dziecka. Nasuwają się zapytania o to czy lokalizacja będzie atrakcyjna i czy powietrze będzie czyste? Doskonałym rozwiązaniem są nasze polskie góry w Bieszczadach. Zapewnią młodym ludziom rozrywkę, wolno fantastycznie się bawić, ale także zezwolą zrelaksować się na tle pierwotnej natury Karpat Wschodnich. To właśnie z tego typu ferii przywiozą miłe wspomnienia, a dodatkowo rozpoczną nowe znajomości i wyciągną drogocenną wiedzę odnośnie polskiej natury, jakiej nie zdobędą w szkole.

Nie istnieje lepsza nauka od tej na świeżym powietrzu, tym bardziej, jeśli jest to okres spędzony pośród przyjaciół na kolonii w górach.

Bieszczady w kilku zdaniach

Bieszczady to obręb górski położony w południowo-wschodniej Polsce. Bieszczady podzielone są na 2 pasma, Bieszczady Wschodnie na Ukrainie oraz Bieszczady Zachodnie na powierzchni Polski i Słowacji oraz Ukrainy. Te wymienione na końcu w dobitnej mierze zajmują Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”, jaki jest w rejestrze rezerwatów przyrody UNESCO. Bieszczady są dość wysokie, największym ich szczytem jest Tarnica sięgająca na wysokość 1346 metrów nad stanem morza. Tym samym góry te nie są szczególnie duże, ale dzięki temu można bez potu dostać się na najwyższy punkt i badać wzrokiem stamtąd piękną panoramę Bieszczadów. Odróżniają się również piętrowym rozkładem flory oraz niekonwencjonalnym układem sieci rzek.

Przepiękna atrakcją w bezpośredniej bliskości jest jednak zdecydowanie Park Krajobrazowy Dolina Sanu. To właśnie w tamtym miejscu czasami można obserwować duże ssaki, takie jak miś brunatny, tur czy nieco mniejsze wilk lub ryś. Bieszczady są miejscem występowania zadziwiającej w innych sekcjach Polski fauny oraz koncentrują sporo specyficznych gatunków roślin. Niepowtarzalny klimat tego rejonu tworzą wiekowe lasy buczynowe i strumyki.

Czy wybrać konkretne miejsce

Naturalnie, że tak. Warunki socjalne to zmienna na którą mamy wpływ, a na naturę i pogodę nie. Wskazane jest wiec zadbać o kapitalne lokum przykładowo w wyjazdy firmowe w góry zielonapolana.com.pl. Jest w Dolinie Sanu, w gminie Dubiecko na Podkarpaciu. Proponuje spanie w górach dla wielu, w ciekawych domkach z drewna a także pokojach hotelowych. Do dyspozycji gości znajduje się też Miejsce na namiot. Proponuje.

Ze względu na położenie i bezproblemowy dojazd do ośrodka, w bliskości idzie zażyć rozrywek i doznać wielu atrakcji.
Są to między innymi przejazdy drezynami rowerowymi, Muzeum Skamieniałości i Minerałów czy Wioska Fantasy zlokalizowana mniej więcej 30 km od ośrodka Zielona Polana.
Koloniści mogą także skorzystać z wycieczki do Lwowa oraz poznać tajemnice i uroki Dynowa, które szczyci się Przeworską Koleją Dojazdową. Bardziej już nie można wzbogacić przebywania dzieci na koloniach w górach.

Categories: Blog

Comments are closed.